Gitar

Müzik insan ruhunun gıdasıdır. Özellikle insanların bilinçaltına işleyen etkide bulunan müzik, tarih boyunca insanlar tarafından farklı şekillerde kullanılmış ve uygulanmıştır.

Müzik insan ruhunun gıdasıdır. Özellikle insanların bilinçaltına işleyen etkide bulunan müzik, tarih boyunca insanlar tarafından farklı şekillerde kullanılmış ve uygulanmıştır. Bu kapsamda da özellikle insanların zevklerine, düşüncelerine ve yaşam tarzlarına göre farklı müzikler oluşturulmuştur. Bu durumda günümüz modern dünyasına ulaşana kadar birbirinden farklı müzik tarzlarının oluşmasına neden olmuştur.

acoustic-guitar-tipsİnsanların farklı anlayışlar, kültürler, düşünceler ve yaşam tarzlarına göre farklı müzik türlerinin ortaya çıkması ile birlikte günümüz modern dünyasında artık birbirinden farklı müzik aletleri bulunmaktadır. Günümüzde özellikle en yaygın şekilde kullanılmakta olan müzik aletlerinin başında da gitar gelmektedir. Farklı türleri bulunan gitarlar, günümüz modern dünyasında birbirinden farklı müzik tarzların uyum sağlayabilen ve eşsiz tınılara sahip olan bir müzik aleti olarak öne çıkmaktadır.
Gitar Türlerinin Farkı Nedir
Parmak veya pena ile çalınabilen gitar, telli bir çalgı türüdür. Günümüz modern dünyasında yaygın olarak kullanılmakta olan gitar, birbirinden farklı müzik türlerini kapsaması ile neredeyse tüm müzik türlerine uygun ve rahatlıkla kullanılabilmekte olan bir müzik aletidir. Birbirinden farklı müzik tarzlarına özel olarak farklı gitar türleri bulunuyor. Bu gitar türleri arasında ise klasik gitar, elektro gitar, akustik gitar ve bas gitar en yaygın şekilde kullanılmakta olan gitar türleri arasında yer almaktadır.
Bu gitar türlerinin yanı sıra perdesiz gitar, Lap steel gitar, 7 telli gitar, 12 telli gitar, Weissenborn gitar ve Jazz gitar gibi toplam 10 adet gitar türü bulunmaktadır. Farklı tını ve seslere sahip olan bu gitarların çalınabilmesi için kesinlikle profesyonel gitar kursu yardımı alınması gerekiyor. Müzik kulağı gereken bir hobi olan gitar çalmayı öğrenebilmek için gitara dair profesyonel ve teknik bilgiye sahip olan kişilerden eğitim alınması gerekiyor.
Ayrıca günümüz modern dünyasında yaygın olarak gitar kursu kapsamında gitar çalmanın öğrenildiği gitar üstadının, çalma tekniğine yönelim olmaktadır. Bu çalma şeklinden kurtulabilmekte pek kolay olmamaktadır. Bu yüzden de günümüz modern Türkiye’sinde gitar derlerine yönelik olarak kesinlikle gitarı ustası olan kişilerden ders alınmaya özen gösterilmesi gerekir. Böylelikle de sadece tek teknik ile değil gitarı gitar olarak çalabilme olanağına sahip olunabiliyor.

0 responses on "Gitar"

Leave a Message

Hakkımızda

1998 yılında başladığımız eğitim öğretim hizmetiyle Özel Çağdaş Aydede Anaokulu olarak 2003 yılından itibaren her yıl ilkokula başlayan bir çocuğun ihtiyaç duyduğu okul olgunluğu seviyesine sahip, başarılı, donanımlı, ödev yapma sorumluluğu gelişmiş, yazı yazma ve okuma ile matematiksel kavramlar üzerinde düşünebilme becerisine sahip; ayrıca sosyal becerileri ile dil yeteneği gelişmiş çocuklar mezun ederek kendilerini ilkokullara göndermekteyiz.

Kurslar

top